odstraneni-vajecniku-nebo-injekce

Poradnaodstraneni-vajecniku-nebo-injekce
Olga Dvorakova zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, obracím se na Vás se zdvořilou prosbou o radu. Narodila jsem se v roce 1984 (39 let). V roce 2015 jsem porodila dceru. Dne 9.1.2024 jsem podstoupila mastektomii a minulý pátek jsem byla poprvé na onkologii, kdy bylo vse špatné odstraneno, chemoterapii mít nebudu, někdy v dubnu mě čeká 30 ozářek a hormonální léčba (nádory mi způsobil prý estrogen), a to po dobu 10 let musím brát denně 1 tabletu Letrovena 2,5 mg. Dále jsem dostala na výběr, zda 1 měsíčně injekce do břicha po dobu cca 3 let nebo okamžité odstranění vaječníků. Diagnoza: Ca prsu I. dx pT2(m) pN1(mi) M0 st.p. mastektomie I.dx. SSME, SLNB 9.1.2024, hist.: multicentrický invazívní lobulárního karcinom, 2 ložisko: 1. ložisko střední dif. lobulární ca, G2 bez nekróz bez zn. lymfangio invaze, bez prerineur. šíření, součastí je olast LCIS, R0, nejbližší resekční okraj 1 mm, 23 mm, pT2, ER100%, PR100%,Ki 5% Her2 neg., 2. ložisko: středně dif. lobulární ca G2, bez lymfangio invaze, bez perineur. šíření, ER100%, PR 90, Her 2 neu negativní, 12 mm pTc1 – 1 SLU s mikrometa ca velkosti 2mm, 2. SLU s lipomatozou a reakt. sinusovou histiocytozou bez nádor. struktur. Vzhledem k hist. charakteru infikována k adj. homonoterapii IA + adj. RT + susprese ovariáních funkcí. Na genetiku jdu koncem února, ale výsledek prý bude až za půl roku. Jaký byste prosím na to měli názor Vy? Ktera varianta by byla lepsi? Velmi Vám předem děkuji za Vaši odpověď. Olga Dvořáková

1 Odpovědi
havlikova.m Personál odpověděl před 3 měsíce

Vážená paní Dvořáková,
 
děkujeme za důvěru, se kterou se obracíte na naše centrum.
 
Vámi zaslaný dotaz jsme předali našemu lékařskému týmu. Na základě informací uvedených ve Vaší zprávě se naši lékaři mohou vyjádřit k možnosti protonové radioterapie a hormonální terapie, která je součástí léčby. Ve Vašem případě na základě histologie je možná i protonová terapie. Proto bychom Vám mohli nabídnout termín vstupní konzultace s radiačním onkologem v našem centru, kde byste vše podrobně probrali i ohledně dalšího postupu léčby.
 
V případě, že máte zájem o vstupní konzultaci v našem centru, kontaktujte mě, prosím na lince 222 998 944 nebo nám můžete zaslat pooperační zprávu, zprávu z definitivní histologie a od ošetřujícího lékaře na adresu pacient@ptc.cz.  A my se s Vámi následující pracovní den spojíme.
 
Zasláním lékařské zprávy nebo obrazové dokumentace souhlasíte se zpracováním osobních údajů, které PTC zpracovává na základě plnění právní povinnosti. Informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách PTC, na odkaze https://www.ptc.cz/cs/zpracovani-osobnich-udaju.html nebo Vám je Vaše přání můžeme zaslat v PDF verzi elektronicky nebo poštou.

Pomůžeme vám,
jsme tu pro vás

Volejte bezplatně a diskrétně na telefonní linku

+420 222 999 000

a nebo nám napište krátkou zprávu, ozveme se vám zpět.